НМТ-2024

Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році заплановано провести протягом 14 травня — 19 липня. Такий період визначено наказом Міністерства освіти і науки України.

Окрім цього, зазначеним наказом затверджено перелік навчальних предметів, із яких відбудеться тестування. Також передбачено, що НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір. Обов’язкові  — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

Для кожного учасника тестування проходитиме в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, —  з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва

        Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики  предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання.

Так, тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької, французької) – по 32.

Реєстрація НМТ-2024

       Реєстрація на ЗНО у 2024 році запланована на лютий-березень. Триватиме реєстрація трохи більше місяця. У цей період можна зареєструватися на основну сесію ЗНО.
Для того, щоб потрапити на тестування, необхідно пройти процедуру реєстрації. Але перед цим важливо визначитися з предметами, які ви будете складати на НМТ (ЗНО).
У 2024 році усі абітурієнти складають чотири дисципліни, три з яких обов’язкові – українська мова, математика, історія України. Четвертий предмет залежить від напряму підготовки, на який планує вступати учасник тестування. Цю інформацію можна уточники на сайті закладу освіти або в його приймальній комісії.
Далі абітурієнт готує документи, дані з яких йому необхідно вводити під час реєстрації на ЗНО.
Для реєстрації вам потрібен пакет документів на ЗНО:
• Засвідчена копія паспорта громадянина України (свідоцтва про народження)
• Дві фотокартки 3х4
• Оформлена реєстраційна картка, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»
• Засвідчена копія документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років)
• За потреби інші документи (медичний висновок про створення особливих умов для проходження ЗНО, копія документа про зміну імені/прізвища, копія нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для
реєстрації)
Варто завчасно підготувати скановані копії документів. УЦОЯО зазначає, що на копії паспорта потрібно написати «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.
Наступний етап – створення персонального кабінету учасника НМТ на порталі
УЦОЯО. Можливість зареєструватися та отримати реєстраційну картку з’явиться у лютомуберезні 2024 року.
Важливо правильно ввести свої персональні дані, адресу електронної пошти,
контактний номер телефону. Під час реєстрації на НМТ абітурієнт має вказати населений пункт в Україні чи іншій країні, де він буде складати іспити.
Для підтвердження персональних даних потрібно завантажити до персонального кабінету скани своїх документів.
Якщо під час внесення даних допущена помилка, учаснику може бути відмовлено в реєстрації. Також причиною відмови може стати ненадання копій документів або введення недостовірної інформації.
Щоб мати час виправити можливі помилки, варто завчасно розпочати реєстрацію на НМТ (ЗНО) 2024.
ЯК ОТРИМАТИ РЕЄСТРАЦІЙНУ КАРТКУ НА ЗНО З ОНЛАЙН СЕРВІСУ УЦОЯО
Ось алгоритм дій для отримання картки:
• У лютому-березні зайти на testportal.gov.ua та в розділі «Сфера діяльності» вибрати «ЗНО/ДПА»:
• На сторінці, присвяченій ЗНО, вибрати кнопку «Зареєструватися»:
• Далі потрібно буде обрати категорію (у 2024 році першою категорією буде – випускник закладу загальної середньої освіти 2023 року):
• Заповнити всі необхідні поля з персональними даними, вибрати предмети, отримати контрольно-реєстраційний лист та картку з унікальним номером.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат і реєстраційне повідомлення учасника зовнішнього оцінювання. Ці документи дуже важливі, бо знадобляться для подальших процедур складання ЗНО.